Mary Denim Flair hue

  • 2-i-1 turban
  • One size
  • Fra Viva Headwear
  • Køb kontant eller med rekvisition

479,00kr.

På lager

Varenummer (SKU): 1603-4097 Kategorier: , , Varemærke:
Beskrivelse

Mary er en af sæsonens favoritter – en sporty 2-i-1 turban, der er skabt til forår og sommer.

Denimstoffet giver et look, der aldrig går af mode, og som klæder de fleste hudtoner. Selve vævningen giver turbanen fylde og karakter, så du hurtigt kan style den til alt fra en afslappet hverdag til et outfit, hvor du gerne vil se lidt mere gennemført ud.

Formen er tænkt smart: stram og formfast foran, mens stoffet bagtil falder løst og blødt ned mod nakken – lidt som når du selv har viklet et tørklæde om hovedet uden at tænke for meget over det. Resultatet er et afslappet og ubesværet udtryk. Selve pandebåndet er løst og i denim med en fin, hvid stikning, der giver den ægte jeans-fornemmelse, og bagtil er der syet en bred elastik ind, som gør turbanen ekstra rar at have på og sikrer, at den sidder godt fast på hovedet. Du kan faktisk vende hele pandebåndet om og bære det både foran og bagtil – begge veje ser flotte ud.

Denim Flair giver dig et klassisk, blåtonet udtryk, du kan bruge til stort set alt. Og fordi Mary er foret indvendigt med blød bambus-viskose, er den også et godt valg, hvis du har en sensitiv hovedbund.

Det får du med Mary Denim Flair huen:

  • En sporty 2-i-1 turban i ægte denimlook
  • Hvid stikningsdetalje, der giver den autentiske jeans-følelse
  • Formfast foran, løs og blød bagtil – for et afslappet, moderne udtryk
  • Vendbart pandebånd, du kan style både foran og bagtil
  • Bred elastik, der giver god pasform og ekstra komfort
  • Vævet stof med struktur og et tidløst look
  • Blødt bambus-viskose-foer – skånsomt mod sensitiv hovedbund

Køb kontant eller brug din bevilling

Du kan erhverve dig din hovedbeklædning på to måder:

Du kan betale den selv – eller du kan benytte din rekvisition / bevilling, hvis du har sådan en.

Hvad kan du få på din bevilling?

Du kan bruge din bevilling til enten et styks paryk eller et antal hovedbeklædninger for det beløb, der fremgår af din rekvisition eller bevilling.

Du kan altså ikke få både paryk og hovedbeklædning!

Hvor mange stykker hovedbeklædning du bestiller er op til dig.

Din bevilling dækker op til det angivne beløb og kan således bruges på præcis de huer, hatte eller tørklæder du ønsker.

Sådan handler du med din bevilling hos Livja

Bestil de huer, tørklæder eller hatte, du ønsker.

Gå til betaling/kassen og skriv ‘Har bevilling’ i kommentarfeltet Ordre bemærkninger, når du udfylder dine oplysninger.

Bestil med bevilling

Sådan foregår det rent praktisk

Læs din bevilling godt igennem!

Der står nemlig, hvordan betaling med bevilling foregår fra den region eller det sygehus, du har fået bevillingen fra.

Ikke to regioner eller to sygehuse gør tingene på samme måde – så derfor er det vigtigt, at du nærlæser teksten på din bevilling og ser, hvordan din region / sygehus vil have det.

Hvis din region eller sygehus gerne vil have, at Livja som din leverandør sender dem fakturaen, så skal du ikke gøre andet end at sende en kopi af din bevilling til os på mail.

Vi ordner resten med din region, sender dig den hovedbeklædning, du har bestilt og trækker din betaling for leveringen.

Hvis du handler for et større beløb end det, der står i din bevilling, skal du selv betale det resterende beløb.

Vi trækker et evt. resterende beløb på det betalingskort eller MobilePay, du benytter i Livja Butikken, når du bestiller.

Send os en kopi af din bevilling

Hvis Livja skal håndtere din bevilling og sende fakturaen til din region eller hospital, skal du scanne din rekvisition eller tage et billede af den med din smartphone og maile den til os. Husk at skrive den under!

Det er vigtigt, at du sender os kopien af din bevilling samtidig med, at du lægger din bestilling.

Hvis vi ikke modtager din bevilling umiddelbart efter du lægger din ordre, så trækker vi i første omgang betalingen fra dit kort eller MobilePay.

Når din bevilling er gået igennem, får du dine penge retur.

Du betaler altid for levering, når du bestiller via din bevilling.

  • Din pakke bliver leveret<br />med de bedste transportfirmaer Hurtig levering

    Din pakke bliver leveret
    med de bedste transportfirmaer

  • Din retur er let & ligetil<br />med Livjas Returcentral Nem returnering

    Din retur er let & ligetil
    med Livjas Returcentral

  • De bedste produkter<br />fra de bedste brands Kvalitetsprodukter

    De bedste produkter
    fra de bedste brands